Jaka lodówka turystyczna jest najlepsza?

Wrzesień to nadal ciepła i przyjemna pora, by podróżować samochodem osobowym, kamperem lub przyczepą kempingową. Późne wakacje lub urlop w gronie przyjaciół będzie jeszcze przyjemniejszy, jeśli przed wyjazdem zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria, które ułatwią życie i uprzyjemnią jazdę. Podpowiadamy, jaka lodówka turystyczna jest najlepsza, a także jakie są zalety i argumenty przemawiające za tym, by postawić na urządzenie kompresorowe marki Alpicool z naszego asortymentu. 

Jaka lodówka turystyczna? Przegląd popularnych rozwiązań 

Jaką lodówkę turystyczną wybrać na prywatny użytek? Tanie i dostępne rozwiązania to lodówki na wkłady chłodzące i torby termoaktywne. Zaletami jest wspomniana wcześniej cena na każdą kieszeń, ale ogromną wadą krótkie i mało efektywne działanie. W upalny dzień lub gdy będą leżeć w pełnym słońcu, nie utrzymają niskiej temperatury dłużej niż kilka godzin, w dodatku ich efektywność spada wraz z wzrostem temperatury otoczenia

Drugie popularne rozwiązanie na turystyczny użytek to lodówki absorpcyjne. Ogromny atut tych urządzeń to kilka trybów ich zasilania – akumulator, sieć elektryczna i gaz. Lodówka absorpcyjna umożliwia schłodzenie znajdującej się w niej zawartości do 25 stopni Celsjusza niższej niż temperatura otoczenia. Inną ich zaletą jest cicha praca – z perspektywy osób, które podróżują i śpią w pojeździe, to ważny aspekt. 

Trzecie dość powszechne modele lodówek turystycznych to propozycje termoelektryczne, nazywane także Peltiera. Czym wyróżniają się na tle innych? Lodówka termoelektryczna, podobnie jak kompresorowa, jest odporna na przechyły pojazdu, lekka i niedroga. Wady? Największa jest taka, że jej moc chłodzenia zależy od temperatury otoczenia. 

Ostatnia lodówka turystyczna, o wysokiej wydajności chłodniczej, to model kompresorowy, nazywany także sprężarkowym. Wszystkie modele lodówek Alpicool pracują w oparciu o tę technologię chłodniczą. Turystyczne lodówki kompresorowe mają tę przewagę nad innymi modelami, że chłodzą, a nawet mrożą, bez względu na temperaturę otoczenia. Propozycje Alpicool z naszego asortymentu mogą ochłodzić znajdującą się w ich wnętrzu zawartość do temperatury -20 stopni Celsjusza przy temperaturze otoczenia +25 stopni Celsjusza.

Wybrane modele z naszego asortymentu:

Podpowiadamy, jaka lodówka turystyczna najlepsza

Jaka lodówka turystyczna jest najlepsza? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, w dużej mierze zależy to od naszych potrzeb. Co wziąć pod uwagę, podczas szukania odpowiedzi na pytanie, jaka lodówka turystyczna najlepsza? Znaczenie ma długości pobytu lub wyjazdu – kilka godzin nad wodą czy dwutygodniowy wyjazd kamperem po Europie wymagają innych przygotowań i liczby niezbędnych sprzętów do spakowania. Wybór zależy także od naszego budżetu – przy czym należy zwrócić uwagę, że lodówka turystyczna to jednorazowa inwestycja na lata, dlatego lepiej dopłacić to kilkaset złotych, by mieć szybko i efektywnie chłodzące urządzenie, działające bez względu na temperaturę otoczenia. Znaczenie ma także to, czy poruszamy się, czy jesteśmy w jednym miejscu np. w ogródku działkowym – do użytku stacjonarnego można wybrać większe i pojemniejsze urządzenie niż do małego samochodu osobowego, gdzie każdy skrawek przestrzeni jest na wagę złota. 

Lodówka turystyczna – jaka najlepsza? Podsumowanie i wnioski 

Lodówka turystyczna – jaka najlepsza? Pod kątem efektywności chłodzenia bez względu na temperaturę otoczenia wyróżniają się urządzenia kompresorowe. Inne ich atuty to kompaktowe wymiary, niska waga i atrakcyjna cena, a także wyposażenie ich w zasilacz 12/24V z wtykiem do gniazda zapalniczki lub zasilaczem o mocy 230V. 

Zachęcamy do sprawdzenia, jakie modele lodówek znajdują się w naszej aktualnej ofercie: lodówki turystyczne 25l, lodówki turystyczne 30l, lodówki turystyczne 40l

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *