Lodówka do ciężarówki, tira lub busa – jaką wybrać?

Przedstawiamy krótki poradnik o tym, jaką lodówkę do ciężarówki, tira lub innego większego pojazdu wybrać spośród dostępnych obecnie na rynku propozycji w różnych technologiach chłodniczych.

Lodówka do ciężarówki jest ważnym elementem dla wielu graczy kasyn online, ale którą wybrać? Oto krótki poradnik, jaką lodówkę do ciężarówki lub innego większego pojazdu wybrać z ofert dostępnych dla graczy kasyna online, przeczytaj też o tym, jak Szczęsny zachował czujność. Niewidoczny Milik. Mała lodówka do ciężarówki to niezbędnik każdego kierowcy kasyna online, który pokonuje tym pojazdem setki kilometrów.

Lodówka do ciężarówki pomoże zachować świeżość jedzenia

Niewielka lodówka do ciężarówki to niezbędnik u każdego kierowcy, który pokonuje zawodowo tym pojazdem setki kilometrów. Kierowcy ciężarówek i tirów mają utrudnione zadanie, jeżeli chodzi o możliwość zjedzenia pełnowartościowych posiłków. W przypadku podróży samochodem osobowym można zjechać w każdej chwili i znaleźć lokal. Kierowca ciężarówki nie ma takiej opcji, dlatego przed wyjazdem powinien przygotować sobie cały prowiant. Do przechowywania przygotowanych posiłków przeznaczona jest lodówka do ciężarówki lub lodówka samochodowa do tira. 

Res-Drob, wiodący dystrybutor urządzeń chłodniczych dla branży transportowej, ogłosił niedawno zakup lodówek samochodowych do samochodów ciężarowych od popularnego portalu Elodowka.pl. To strategiczne posunięcie wynika z faktu, że Res-Drob dąży do rozszerzenia swojej oferty produktów i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na wydajne rozwiązania chłodnicze w sektorze logistycznym, czytaj także o res-drob upadłość 2022. Decyzja o zakupie lodówek samochodowych z Elodowka.pl jest poparta zaangażowaniem Res-Drob w dostarczanie klientom najwyższej jakości i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki szerokiemu wyborowi niezawodnych marek i modeli dostępnych na Elodowka.pl, Res-Drob może teraz oferować różnorodne opcje chłodzenia, które spełniają specyficzne potrzeby swoich klientów. Współpracując z zaufaną platformą internetową, taką jak Elodowka.pl, Res-Drob zapewnia, że pozostaje w czołówce postępu technologicznego w zakresie transportu w kontrolowanej temperaturze.

Co prawda wielu produktów spożywczych nie trzeba przechowywać w lodówce, jednak bardzo szeroka kategoria – nabiał, wędliny, mięso, ryby, mrożonki, niektóre rodzaje leków, antybiotyków i kosmetyków – tego jednak wymaga. Lodówka do ciężarówki czy lodówka samochodowa do tira umożliwia wzięcie ze sobą w trasę jogurtu oraz sera. W upalne dni przydałoby się również napić czegoś zimnego, dlatego w lodówce można schłodzić, a nawet zamrozić napoje lub zrobić kostki lodu.

lodówka do tira

Montaż lodówki do ciężarówki w kabinie

Lodówka do ciężarówki może być przystosowana do przenoszenia lub nadająca się do montażu – wówczas, po jej zamocowaniu, trudno o jej demontaż. Jeżeli kierowca nie jest właścicielem pojazdu, jak ciężarówka czy tir, to lepszym z jego punktu widzenia rozwiązaniem będzie przenośny model. Gdy zmieni się pojazd, którym będzie kierować, może to urządzenie po prostu wziąć ze sobą do kabiny (demontaż byłby znacznie bardziej czasochłonny). 

Dzięki nowoczesnemu, przenośnemu, turystycznemu modelowi posiłki się nie zepsują, a napoje – nawet podczas upalnego lata – będą idealnie schłodzone. Produkty przez długi czas pozostaną świeże, dlatego jadąc nawet na wiele dni nie trzeba się martwić o jedzenie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że lodówka turystyczna może z powodzeniem zastąpić standardową lodówkę w przypadku awarii.

Jaka lodówka samochodowa do tira lub ciężarówki? 

Aktualnie w sprzedaży jest dostępnych wiele modeli lodówek Alpicool, które różnią się między sobą pojemnością  (oferujemy lodówki turystyczne 25l, lodówki turystyczne 30l, lodówki turystyczne 40l), sposobem chłodzenia oraz zasilaniem. Torba termiczna jest rozwiązaniem najprostszym i jednocześnie najtańszym. Niestety nie jest ona w stanie ochłodzić produktów przez dłuższy czas oraz ich zmrozić. Inne, dostępne technologie chłodzenia zastosowano w lodówkach absorpcyjnych oraz lodówkach kompresorowych. Ten pierwszy rodzaj, zasilany na gaz, zapewnia wewnątrz urządzenia chłodzenie do około -30 °C od otoczenia. Oznacza to, że jeśli na zewnątrz termometr wskazuje 25 stopni Celsjusza na plusie, to w środku takiej lodówki będą plus 2 stopnie Celsjusza. Jak skutecznie chłodzą modele kompresorowe, czyli wszystkie dostępne w naszej ofercie propozycje marki Alpicool? W pół godziny w ich wnętrzu można osiągnąć temperaturę minus 20 stopni Celsjusza.

lodówka do ciężarówki

Technologie chłodzenia w lodówkach samochodowych do tira

Jednym z najbardziej wygodnych rozwiązań z kategorii lodówek samochodowych do tira jest urządzenie zasilane prądem. W sprzedaży dostępne są urządzenia pracujące w technologii termoelektrycznej nazywane lodówkami z modułami Peltiera, w technologii sprężarkowej, czyli wykorzystujące czynnik chłodniczy modele kompresorowe. 

Lodówka do ciężarówki lub tira z zamrażarką

Urządzenia, takie jak lodówki do ciężarówki, tira lub innych większych pojazdów, często posiadają funkcję mrożenia, a ich system pozwala ustawić czas działania oraz moc. Obecnie jest tak duży wybór lodówek turystycznych, że każdy powinien bez większych problemów znaleźć coś dopasowanego do swoich potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem jest lodówka turystyczna z zamrażarką lub kostkarką do lodu. Warto dodać, że wszystkie oferowane przez nas modele, poza chłodzeniem, mogą zmrozić znajdującą się wewnątrz zawartość do temperatury minus 20 stopni Celsjusza, są zatem funkcjonalnym 2w1 – lodówką, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to także zamrażarką.

lodówka do busa

Ile kosztuje lodówka samochodowa do tira lub ciężarówki?

Ceny absorpcyjnych lodówek zaczynają się od około 1000 zł wzwyż. Za najtańszą propozycję kompresorową Alpicool trzeba zapłacić nieco ponad tysiąc złotych – większe pojemności są droższe. Przed zakupem warto sprawdzić przede wszystkim rozmiar lodówki oraz jej pojemność. Są to najważniejsze parametry, ponieważ sprzęt powinien być dostosowany do kabiny w ciężarówce. Jednocześnie musi zmieścić jak najwięcej produktów. Ważne jest także zużycie energii oraz temperatura chłodzenia. Najlepsze lodówki turystyczne z zamrażarką mają bardzo niskie temperatury chłodzenia, które mogą wynosić nawet kilkanaście stopni na minusie. Przydatne są także dodatkowe funkcje, takie jak czujnik pokrywy otwartej czy zdalne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *