Jak długo może pracować lodówka turystyczna?

Dziś na blogu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak długo może pracować lodówka turystyczna kompresorowa i na wkłady. Ponadto wyjaśnimy, od czego zależy, ile to urządzenie będzie pracowało.

Jak długo może pracować lodówka turystyczna? To zależy, jakiego jest typu

Lodówki turystyczne dzielą się według kilku różnych klasyfikacji – np. na lodówki elektryczne oraz lodówki z wkładami mrożącymi. Jeśli chodzi o ich sposób zasilania, to tutaj wyróżnia się modele zasilane przez akumulator samochodowy (są to urządzenia 12V lub 24V), a także drugi typ, czyli modele, które można dodatkowo podłączyć do zasilania sieciowego o mocy 230V. W naszej ofercie jest to np. lodówka turystyczna samochodowa Alpicool C30 30L, wyposażona zarówno w zasilacz 12/24V, jak i zasilacz 230V oraz wtyk gniazda zapalniczki.

Elodowka- lodówki alpicool

Jak długo może pracować lodówka turystyczna kompresorowa?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są lodówki turystyczne kompresorowe, czyli wszystkie oferowane przez nas propozycje, i na czym polega mechanizm ich działania. Opiera się on na wykorzystaniu czynnika chłodniczego. Bez względu na panujące na zewnątrz temperatury i pogodę, lodówka kompresorowa utrzymuje w swoim wnętrzu pożądaną temperaturę. Nowoczesne lodówki turystyczne kompresorowe pobierają bardzo mało prądu, dlatego nie trzeba martwić się o ich codzienne doładowywanie. Ponadto modele, które oferujemy, mogą pracować w dwóch trybach: zużywającym mało prądu ECO oraz gwarantującym maksymalną pracę urządzenia MAX

Czy da się policzyć, jak długo może pracować lodówka turystyczna kompresorowa? By spróbować to oszacować, należy wiedzieć, jakiej pojemności jest akumulator, którym będzie zasilana lodówka (np. 100Ah), a także, ile lodówka kompresorowa zużywa energii elektrycznej na godzinę pracy (np. 0,5 Ah). Warto też wziąć pod uwagę, że nie każdy akumulator powinno się rozładowywać do końca, więc bezpiecznie jest przyjąć, że może być rozładowany tylko do poziomu 50%. Zatem według prostych obliczeń wychodzi, że taka lodówka może bezpiecznie i bez doładowywania jej pracować przez 100 godzin, czyli ponad 4 doby. Warto dodać, że im mniejsza pojemność lodówki kompresorowej – w naszym asortymencie najmniejsza ma 30 litrów – tym mniej zużywa energii elektrycznej. 

Sprawdź naszą aktualną ofertę lodówek Alpicool o różnym litrażu: lodówki turystyczne 25llodówki turystyczne 30llodówki turystyczne 40l.

Wiele osób, planując długą podróż – np. rodzinne wakacje kamperem – decyduje się na zakup dodatkowego akumulatora, który ma zapewnić, że główny akumulator w pojeździe nie zostanie rozładowany. Dodatkowy akumulator to dodatkowe źródło energii elektrycznej, którą można zużyć np. na ładowanie lodówki turystycznej kompresorowej. 

Jak długo może pracować lodówka turystyczna na wkłady chłodzące?

Z kolei inny popularny typ lodówki turystycznej, czyli na wkłady chłodzące, może pracować tak długo, na ile pozwalają jej wkłady. Z reguły producenci takich urządzeń podają, że chłodzą one maksymalnie przez 12 godzin. Największe atuty tego rodzaju lodówki turystycznej to małe gabaryty, niska waga, a także fakt, że nie potrzebuje on źródła zasilania. Minusy? To, jak długo urządzenie chłodzi i jaka temperatura panuje w jej wnętrzu, zależy w dużej mierze od tego, jaka jest temperatura otoczenia oraz czy lodówka jest bezpośrednio wystawiona na słońce (jeśli jest, to będzie działać krócej). Chłodzenie przez 12 godzin nie wystarczy na długie trasy, takie jak rodzinne wakacje czy samochodowy wyjazd z przyjaciółmi po Europie kamperem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *