Przenośna lodówka użyteczna latem i w podróży

Przenośna lodówka to udane połączenie małego AGD z innowacyjnymi rozwiązaniami, nadającymi jej mobilności. Taki sprzęt można zabrać ze sobą wszędzie: na urlop, wakacje, samochodową wycieczkę. Zmieści się w pojeździe osobowym, kamperze, przyczepie kempingowej i większych autach, jak bus czy ciężarówka. Jakie są jej zastosowania i najważniejsze zalety? Przedstawiamy je w najnowszym wpisie na blogu. 

Przenośna lodówka niejedno ma imię

Przenośna lodówka to urządzenie wykonane w różnych technologiach chłodniczych. Najtańsza i najprostsza to model na wkłady chłodzące. Inny typ to lodówka absorpcyjna, w której zastosowano niezależne chłodzenie na gaz. Kolejny rodzaj przenośnych lodówek to modele kompresorowe, czyli wszystkie z naszego asortymentu. Wyróżnia je zastosowany wewnątrz czynnik chłodniczy, który chłodzi, a nawet mrozi, bez względu na temperaturę otoczenia. Nawet, gdy za oknem jest 25 stopni Celsjusza na plusie, wewnątrz tego urządzenia da się osiągnąć do minus 20 stopni.

Wybrane produkty z naszego asortymentu:

Przenośna lodówka i jej największe atuty

Największy atut przenośnej lodówki to oczywiście fakt, że można ją zabrać w podróż samochodem, kamperem czy busem. Niektóre modele posiadają akumulator, dzięki czemu mogą pracować bez ładowania nawet 8-10 godzin. Inne mogą być zasilane poprzez podłączenie ich do gniazda zapalniczki pojazdu. Atuty to kompaktowy rozmiar i niewielka waga. Przenośna lodówka waży od kilku do kilkunastu kilogramów, a dodatkowo posiada ułatwiające transport elementy, jak rączka, uchwyt czy kółka. Dzięki temu można bez trudu przenosić ją z miejsca na miejsce. Kolejna mocna strona przenośnej lodówki turystycznej to wielozadaniowość. Poza tym, że jest lodówką, może być też zamrażarką. Kolejna rola, jaką może pełnić, to utrzymywanie stałej temperatury czegoś co jest zimne lub gorące. 

We wnętrzu tego urządzenia można z powodzeniem przechowywać szybko psującą się żywność, kostki lodu i lody, kosmetyki, leki czy akcesoria, jak żelowa opaska na oczy, redukująca opuchliznę powiek. Do wyboru są przeróżne lodówki samochodowe kompresorowe i nie tylko, bo wykonane też w innych technologiach. Różne są też pojemności poszczególnych modeli 

Przenośna lodówka i jej zastosowanie

Przenośna lodówka odnajdzie się na prywatny użytek, jak i firmowy (np. u firm organizujących eventy, bankiety czy plenerowe wesela, a także z szeroko pojętej branży gastronomicznej). Idealnie sprawdzi się w podróży. Wakacje w Polsce lub za granicą, urlop samochodem, wypad z przyjaciółmi kamperem czy zdobywanie górskich szczytów z nocowaniem w przyczepie kempingowej – w każdej z tych sytuacji przenośna lodówka na pewno się przyda. Im cieplejsze są miesiące, tym częściej będzie potrzebny w trasie taki sprzęt. By zagwarantować sobie bezpieczne i świeże posiłki oraz schłodzone napoje, przenośna lodówka to absolutny niezbędnik podczas takiego wypoczynku. Własny kamper czy zwiedzanie Europy samochodem to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. Przed dłuższą wycieczką, warto zaopatrzyć się w przenośną lodówkę. 

Przenośna lodówka na piwo i inne zimne napoje

Przenośna lodówka na piwo i inne alkoholowe i bezalkoholowe propozycje to prosty patent, by mieć zawsze pod ręką przyjemnie schłodzone napoje. Latem, gdy temperatura za oknem sięga nawet powyżej 30 stopni Celsjusza, to bardzo orzeźwiające. Także w wyjątkowo gorących krajach, jeśli ktoś podróżuje kamperem czy samochodem, przyda się takie urządzenie. Miło jest wypić zimną wodę lub drinka po długiej podróży lub wielogodzinnym zwiedzaniu – najlepiej w miłym towarzystwie. 

Przenośna lodówka na leki

Inne zastosowanie takich małych sprzętów AGD? Jako przenośna lodówka na leki. Niektóre specyfiki, np. insulina czy część antybiotyków, wymaga przechowywania w dokładnie określonych warunkach i temperaturze. Należy trzymać się zaleceń ich producenta, by używanie ich było w pełni bezpieczne. Niewłaściwa – za wysoka lub za niska – temperatura może w najgorszym wypadku doprowadzić do tego, że leki stracą swoje prozdrowotne właściwości lub wręcz zaszkodzą. Przenośna lodówka nadaje się też do przechowywania kosmetyków i kosmeceutyków, czyli kosmetyków o leczniczym działaniu. Po zakupie warto zapoznać się z instrukcją na opakowaniu i dowiedzieć, jak je przechowywać w sposób prawidłowy i zalecane przez producenta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *