Lodówka turystyczna akumulatorowa czy na wkłady chłodzące? Podpowiadamy, którą wybrać

Lodówki turystyczne to szeroka kategoria produktowa – poszczególne modele różnią się od siebie m.in. marką, pojemnością i technologią chłodzenia. Która z nich najlepiej sprawdzi się na rodzinne wakacje kamperem, a która na kilkugodzinny wypad nad rzekę za miasto?

Rodzaje lodówek turystycznych

Jakie są najpopularniejsze i najchętniej wybierane rodzaje lodówek turystycznych? Z reguły wyboru dokonuje się pomiędzy modelem w jednej z trzech poniższych technologii chłodzenia:

  1. lodówki absorpcyjne
  2. lodówki termoelektryczne, czyli z modułami Peltiera 
  3. lodówki kompresorowe, nazywane także sprężarkowymi

Poza tymi propozycjami na krótki, kilkugodzinny wypad nad rzekę czy ognisko w ogródku działkowym można sięgnąć po lodówkę turystyczną na wkłady chłodzące (zaliczaną do kategorii lodówek pasywnych, czyli niepotrzebujących zasilania zewnętrznego) lub torbę termoizolacyjną (nazywaną także termiczną). Warto dodać, że torbę termiczną można stosować nie tylko do przechowywania i transportu zimnej zawartości, ale także ciepłej – przechowywane w jej wnętrzu gorące potrawy utrzymają swoją temperaturę. Największym mankamentem lodówek na wkłady i toreb termicznych jest stosunkowo krótki czas działania – w zależności od modelu od 15 minut do 10-12 godzin. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że czas i wydajność działania tego typu rozwiązań w dużej mierze zależy od temperatury otoczenia – im jest ona wyższa, tym krócej i mniej skutecznie chłodzą. Leżąca na plaży w pełnym słońcu lodówka na wkłady chłodzące nie utrzyma niskiej temperatury znajdujących się w jej wnętrzu zimnych napojów przez 10 czy 12 godzin.

Lodówka turystyczna akumulatorowa na dłuższe wyjazdy

Urlop kamperem po Europie czy rodzinny wypad samochodem do Chorwacji – coraz więcej osób decyduje się na taką formę spędzania wakacji. Przemieszczanie się drogą lądową na dłuższe trasy wymaga starannego spakowania się, by nie zapomnieć o najważniejszych sprzętach. A jednym z nich jest lodówka turystyczna – akumulatorowa lub innego typu. Urządzenie chłodzące i mrożące to nieodzowny produkt w sezonie wakacyjnym. By mieć zawsze pod ręką świeży nabiał, mleko dla dziecka i do kawy, zabezpieczone niektóre kosmetyki i leki, warto zainwestować w takie rozwiązanie. Lodówka turystyczna akumulatorowa – w naszym asortymencie są to wszystkie modele Alpicool z serii CX i ECX (np. lodówka samochodowa turystyczna Alpicool ECX30 30L) – posiada wbudowany akumulator, gwarantujący ciągłą pracę urządzenia do 8 godzin. Oznacza to, że nie trzeba martwić się, jak i gdzie doładować lodówkę, a także tym, że podłączona do samochodu (np. poprzez wtyk do gniazda zapalniczki) rozładuje akumulator pojazdu. 

Akumulatorowa lodówka turystyczna i jej największe zalety

Akumulatorowa lodówka turystyczna z kompresorową technologią chłodzenia to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: 

  • skuteczne i wydajne chłodzenie znajdującej się wewnątrz zawartości bez względu na to, jakie temperatury panują na zewnątrz,
  • zasilanie wewnętrznym akumulatorem, dzięki czemu nie zużywa się akumulatora samochodu osobowego, kampera czy przyczepy kempingowej 
  • funkcja mrożenia – turystyczna lodówka kompresorowa mrozi nawet do minus 20 stopni Celsjusza
  • energooszczędność – każda akumulatorowa lodówka turystyczna z naszej oferty może działać nieprzerwanie bez doładowywania nawet do 8 godzin. Ponadto w urządzeniu ich producent – marka Alpicool – zastosował 2 tryby działania: ECO i MAX. Przełączenie lodówki w tryb ECO gwarantuje, że urządzenie będzie pracować, pobierając minimum energii, 
  • zdalne sterowanie – urządzeniami z naszego asortymentu można sterować zdalnie. Wystarczy pobrać aplikację mobilną na telefon i włączyć urządzenie np. w trakcie prowadzenia pojazdu, 
  • różne sposoby zasilania – kompresorowe modele lodówek Alpicool zostały wyposażone w zasilacz 12/24V z wtykiem do gniazda zapalniczki lub zasilacz o mocy 230V, czyli umożliwiający podłączenie lodówki do standardowej instalacji elektrycznej-. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *