Co zabrać w długą podróż samochodem?

Podróż samochodem to dla wielu najbardziej fascynująca opcja przemieszczania się. Oczywiście są szybsze rozwiązania czy wygodniejsze. Sporo osób wybiera tylko i wyłącznie samoloty, a inni stawiają na pociągi czy statki. Jednak podróż samochodem to coś, co daje nam największą swobodę i kontrolę sytuacji. Możemy zatrzymywać się, gdzie i kiedy chcemy i pojechać w dowolnym kierunku. Do samochodu zapakujemy całą rodzinę i ruszymy na wakacje! Będzie to z pewnością fascynująca podróż, jeśli tylko odpowiednio wszystko wcześniej przygotujemy. Podpowiadamy, co zabrać w długą podróż samochodem i jak przygotować na to swój pojazd. 

Jak przygotować samochód do długiej podróży?

Jak przygotować samochód do długiej podróży, żeby o niczym ważnym nie zapomnieć? Warto przygotować listę rzeczy do zrobienia i skreślać z niej kolejne, zrealizowane pozycje. Na takiej liście powinno się znaleźć m.in.sprawdzenie stanu opon i ciśnienia w kołach, poziomu olejów i płynu chłodniczego, stanu paska klinowego, poziomu płynu do spryskiwacza, światła i żarówki. Jeśli czegoś brakuje, np. któregoś z płynu czy coś jest zużyte (np. jedna z żarówek), to jest jeszcze czas na wymianę lub naprawę. Mniej oczywiste, ale uprzyjemniające podróż – szczególnie długą – jest zaopatrzenie pojazdu w ulubioną muzykę lub audiobooki, a także weryfikacja, czy klimatyzacja działa w sposób prawidłowy i nie wymaga konserwacji lub czyszczenia. Samochód przed trasą można wyczyścić – zarówno karoserię, jak i wnętrze (można je także ozonować, by zdezynfekować ewentualne bakterie i wirusy). Jeśli często podróżujemy ze zwierzętami, niezbędne będzie odkurzenie pojazdu. 

O co jeszcze zadbać przed długą podróżą samochodem?

Przygotowywanie się do podróży samochodem warto zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Przede wszystkim należy przeprowadzić przegląd pojazdu. Akumulator, stan opon oraz stan płynów – to podstawowe i najważniejsze kwestie. Długa podróż samochodem to dla pojazdu niemałe wyzwanie i wysiłek, dlatego trzeba zadbać o to, aby miał jak najlepsze warunki. Kolejna kwestia, która wymaga zaplanowania odpowiednio wcześnie , to załadowanie auta. Warto sprawdzić, co zmieści się do bagażnika i ile rzeczy możemy zabrać. Ułatwi to praktyczne zapakowanie się. Ostatni aspekt to zaplanowanie trasy. Na szczęście żyjemy w dobie smartfonów, a w każdym z nich jest GPS.

Długa podróż samochodem – na co zwrócić uwagę na trasie?

Zaplanowanie z wyprzedzeniem trasy długiej podróży samochodem daje możliwość ustalenia, gdzie będziemy przekraczać ewentualnie granice oraz z jakich odcinków płatnych dróg będziemy korzystać. Będziemy wtedy mogli przygotować kwoty w odpowiedniej walucie  lub skorzystać z możliwości płatności mobilnej. Obecnie można z wyprzedzeniem zakupić winiety przez Internet. To bardzo upraszcza i przyspiesza cały proces. Jeśli chodzi o samo ustalenie trasy, to smartfony posiadają świetne aplikacje. Ustalają one najkorzystniejsze drogi, informują o utrudnieniach, korkach i ewentualnych kontrolach drogowych. 

Długa podróż samochodem – co zrobić, żeby było komfortowo?

Długa podróż samochodem powinna być komfortowa dla wszystkich. Jednak to kierowca powinien mieć najbardziej dogodne warunki. W końcu będzie jechał naprawdę długą trasę. Jeśli podróżować będzie więcej osób z prawem jazdy, to warto pomyśleć o zmienianiu się. Pozwoli to na odpoczynek kierowcy i regenerację. Pamiętaj – nigdy nie jedź zmęczony! To bardzo niebezpieczne! Warto na trasie robić regularne przystanki. Na naprawdę długą podróż najlepiej zorganizować noclegi po drodze. Oczywiście trzeba to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem!

Co zabrać w podróż samochodem?

Co zabrać w podróż samochodem w dużej mierze zależy od tego, czy jesteśmy kierowcą czy pasażerem. Warto zadbać o odpowiednie obuwie do jazdy, muzykę oraz okulary przeciwsłoneczne, które pozwolą komfortowo prowadzić samochód. Pasażerowie mogą zabrać poduszkę, a także wymyślić gry, w które można bawić się podczas jazdy. Do przewozu zimnych napojów, mleka dla dziecka czy niektórych leków (np. insuliny) przyda się lodówka turystyczna. Oferujemy modele kompresorowe – bez względu na temperaturę na zewnątrz w ich wnętrzu można uzyskać nawet -20 stopni Celsjusza.

Sprawdź naszą aktualną ofertę kompresorowych lodówek Alpicool – idealnych do zabrania w długą podróż samochodem.

Szerokiej drogi i przyjemnej podróży!

Jeśli zadbałeś już o wszystkie aspekty i zrealizowałeś wszystkie pozycje z naszej listy, co zabrać w długą podróż samochodem, to nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Ci szerokiej drogi! 

Długa podróż samochodem nie musi być jedynie żmudnym obowiązkiem, by przetransportować się z punktu A do punktu B. Może być to część wspaniałej przygody i początek wymarzonych wakacji lub urlopu! Wystarczy tylko zadbać o odpowiednie warunki i cieszyć się tym czasem!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *